Beteljesült az ígéret

2015. december 24., címkék: zán fábián sándor, karácsony, karácsony 2015

Ez a gyermek a Messiás. Nem kell senkinek félnie tőle. Bárki odamehet hozzá, Ő szolidaritást vállal velünk. Ő adjon reményteljes békés, áldott karácsonyt! – Zán Fábián Sándor kárpátaljai püspök karácsonyi áhítata.

Az EVT karácsonyi üzenete

2015. december 23., címkék: karácsony, evt, egyházak világtanácsa (evt), karácsony 2015

Az Egyházak Világtanácsa főtitkárának, Olav Fykse Tveit karácsonyi gondolatai.

A beteljesített ígéretről

2015. december 17., címkék: karácsony 2015, interjú, szabó istván, beteljesült ígéret, karácony

„Isten azért lett emberré, hogy az emberi sorsot magára vegye, megváltó halálán és feltámadásán keresztül kezdjen újat velünk. A kérdés az, mi mit kezdünk ezzel" – mondja Szabó István püspök. A Zsinat lelkészi elnökével a karácsony lényegéről, Jézus korának messiásképéről, valamint az ígéreteket adó és beteljesítő Istenről beszélgettünk.

„Nekem a hit segít élni"

2015. december 17., címkék: karácsony, gyerekbiblia, kálvin kiadó, szabó t. anna, karácsony 2015, interjú

Adventre jelent meg a Kálvin Kiadó gondozásában, Szabó T. Anna fordításában a Nagy családi gyermekbiblia. A József Attila-díjas költőnőt ünnepről, családról, hivatás és hit kapcsolatáról kérdeztük.

A Generális Konvent Elnökségének karácsonyi körlevele

2015. december 17., címkék: karácsony 2015, körlevél, generális konvent elnöksége (gke), karácsony

Körlevél a Magyar Református Egyház valamennyi gyülekezetének és intézményének.

Este a mezővári kántoréknál

2015. december 16., címkék: fölszállott a páva, kárpátaljai református, mezővári, (mrsz), karácsony 2015, reformátusok lapja

Elrettentő a tévében látni, hogy tíz emberből nyolc nem tudja, mit ünneplünk karácsonykor – vélekedik Kovács Sándor, aki feleségével, Erikával a kárpátaljai Mezővári református gyülekezetének hitoktatója és kántora. Lányukkal, Abigéllel és három fiukkal, Danival, Tamással és Áronnal adventben láttak minket vendégül, hogy arról meséljenek nekünk, hogyan készülnek Krisztus születésének az ünnepére.

Jézusért Magyarországra

2015. december 16., címkék: menekültügy, karácsony, reformátusok lapja, karácsony 2015

Muzulmánról reformátusra tért át az a család, akiknek több mint tíz évvel ezelőtt el kellett menekülniük Iránból. A politikai okokon túl az is a menekülés mellett szólt, hogy szerettek volna áttérni a muzulmán vallásból keresztyénnek, de ezért börtön vagy akár halál is várhatott volna rájuk hazájukban. Magyarországon egy megyeszékhelyen találtak új hazát és vallást, mint elismert menekültek. Meglátogattuk a családot, hogy bemutassuk, hogyan élnek közöttünk, és hogyan lehet menekültként, áttért keresztyénként Jézus születését ünnepelni. Cikkünkben a család biztonsága érdekében a neveket megváltoztattuk és fényképeket sem közlünk róluk.